Středa, Říjen 17th, 2012 - by

Jak vybrat správný sáček do vysavače?

 

Otázka, která může na první pohled vypadat jednoduše – až triviálně. Není tomu tak.

Zákazník, přicházející do obchodu s tím, že zakoupí sáčky se nevyhne otázce prodávajícího: „Na jaký vysavač to bude?“

Odpovědi bývají různé: „No na ten co mám doma – máme takový červený – je na něm napsáno 1200W –  a šňůru vytahujeme táááákhle zezadu…“

Tato odpověď Vám určitě nepomůže Vybrat ten správný sáček.

 

3 + 1 důležitá informace, které potřebujete vědět pro výběr správného sáčku do vysavače

Pro správné a jednoduché vyhledání toho správného sáčku pro Váš vysavač potřebujete znát tři základní informace:

 

1. Jméno výrobce vysavače (Elektrolux, ETA, Zelmer…). Jméno výrobce je většinou uvedeno na pohledové straně vysavače. Pokud máte pochybnosti, najdete jej na výrobním štítku vysavače, umístěném zespodu mezi kolečky.

2. Jméno vysavače – většina vysavačů má své jméno uvedené na pohledové straně vysavače (Elektrolux – Ergospace, ETA – Trino, Zelmer – Jupiter…)

3. Typ vysavače – prakticky každý vysavač má na výrobním štítku uvedeno číslo typu – jak jsme již výše psali, štítek naleznete na spodní části vysavače. (Elektrolux Ergospace XXL 42, ETA Trino 1454, Zelmer Jupiter 4000)

Dále musíte počítat s tím, že se Vás dobrý prodavač může zeptat na další důležitou otázku: „Z jakého materiálu sáček chcete?“

Standardně  se sáčky dodávají vyrobené z vícevrstvého filtračního papíru. V posledních letech jej nahrazuje nový materiál – netkaná textilie.

Sáčky do vysavače vyrobené z netkané textilie předčí papírové sáčky hlavně svou pevností a odolností proti protržení (ostrými či těžkými předměty, zbytkovou vlhkostí…), vyšším objemem filtrovaných nečistot (netkaná textilie se lépe přizpůsobí vnitřnímu prostoru vysavače).

Kvalitní netkaná textilie má i vyšší filtrační schopnosti. Cenou se už tyto sáčky vyrovnají papírovým.

 

Sáčky S-Bag

U výrobců Electrolux, AEG, Zanussi, Philips a dalších se také můžete na vysavači setkat s logem S-bag®. Je to modrobílý oválek s textem S-Bag®, který Vám okamžitě napoví, jaký typ sáčku zde použijete…

V tomto případě jste ušetřeni jakéhokoli hledání – prodavači jednoduše řekněte, že potřebujete sáčky S-Bag. Maximálně budete dotázání, zda požadujete originální či neoriginální a dále sáčky papírové či z netkané textilie.

U dobrých obchodníků Vám bude nabídnuta také možnost zakoupit sáčky do vysavače S-Bag® Anti-alergické, protizápachové (Anti-Odour) – pokud doma máte čtyřnohé miláčky či ekologické.

V našem sortimentu naleznete jak neoriginální, tak originální sáčky do vysavače ELECTROLUX

Veškeré informace o sáčcích S-bag naleznete v našem článku „Zorientujte se v sáčcích S-bag

(S-Bag® je ochranná známka společnosti Electrolux)

 

Kódové značení dodavatelů sáčků do vysavačů

Výrobci a dodavatelé sáčků do vysavačů dále používají kódové značení, které ulehčuje vyhledávání a orientaci v širokém sortimentu dodávaných typů. Toto značení Vám ulehčí i příští nákup – stačí si jen uschovat ústřižek, který naleznete na krabičce nebo na přebalu sáčků do peněženky a příště si vzpomenout, kdeže jste ho dali…

 

V našem sortimentu naleznete ten nejširší sortiment – sáčky do vysavače Zelmer, ETA, Electrolux a dalších

Rádi Vám s výběrem sáčku poradíme, obraťte se na nás. www.provysavace.cz


Category : Bydlení

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.