Pondělí, Listopad 21st, 2011 - by

Tepelná čerpadla jsou elektrická zařízení, která odebírají teplo z jednoho místa a přenášejí je na místo druhé. Tepelná čerpadla nejsou nová technologie, byla použita poprvé v Kanadě a po celém světě se využívají po celá desetiletí. Ledničky a klimatizace jsou dva obyčejné příklady této technologie.

Ledničky a klimatizace jsou příklady tepelných čerpadel pouze v režimu chlazení. Lednička je v podstatě izolovaný box se systémem tepelného čerpadla k němu připojenému. Ve výparníku je cívka umístěna uvnitř boxu, obvykle v mrazáku. Teplo je pohlcováno z tohoto místa a přenáší se ven, obvykle za nebo pod jednotky, kde je umístěn chladič cívky. Klimatizace přenáší teplo z vnitřku domu do exteriéru.

Cyklus tepelných čerpadel je plně reverzibilní a tepelná čerpadla mohou poskytnout celoroční klimatizaci pro váš domov – vytápění v zimě a chlazení a odvlhčování v létě. Vzhledem k tomu, že technologie země a vzduch venku vždy obsahují určité množství tepla, dodávají tepelná čerpadla teplo do domu i na chladné zimní dny. Ve skutečnosti, při teplotě vzduchu -18 ° C obsahuje asi 85 procent tepla, které obsahuje při 21 °C. Podívejte se na princip tepelného čerpadla na našich stránkách.


Category : Bydlení

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.