Pondělí, Srpen 18th, 2014 - by

Říci přímočaře ten a ten vinařský sklep je jeden z nejlepších, je názor čistě subjektivní. Co jednomu přijde úžasné, druhému nemusí vyhovovat. Proto pojďme objektivně posoudit nejnavštěvovanější a nejvyhlášenější oblasti jižní Moravy a jejich vinařské sklípky. Vyjeďte si a vinařskou dovolenou se slevou a sami posuďte, kde se vám líbí nejvíce.

Kouzlo jižní Moravy

Přední vinařskou oblastí jižní Moravy jsou bezesporu Vrbice. Nejedná se tak úplně o typické sklepy. Už posazení obce Vrbice, která je vystavěná na kopci na skále, dodává tomuto místu zcela jiný rozměr. Sklepy zde jsou čistě výstavní, chlubí se sudy dělanými na míru, jelikož sklípky vytesané ve skále jsou úzké a vysoké. Jsou naskládány na sebe do sedmi pater, zdobené kamenem s gotickým nádechem.

Další oblíbené sklípky se nachází v Čejkovicích. Jsou zahaleny tajemstvím spojeným s Templářskými rytíři, kteří do obce přišli ve 13. století. Započali výstavbu templářské tvrze a vinných sklípků. Ve sklepech je uloženo více než 500 000 litrů vín v dubových sudech a několik lahví s archivním vínem. Během prohlídky sklepů se dozvíte více o Templářském řádu a pěstování vinné révy.

Mikulov je turisty hojně navštěvovaná vinařská oblast, která rovněž nabízí k prohlídkám několik vinných sklepů. Jeden z oblíbených je vinný sklep U Konšelů. Byl postaven roku 1833 a majitelé se snaží zachovávat původní historický charakter. Nabízí širokou škálu kvalitních domácích vín, zároveň pořádají společenské akce a můžete u nich uspořádat i rodinnou oslavu. Výhodou je nespočet ubytování zařízení, které Mikulov nabízí a internet je přehlcen slevami na ubytování na Moravě.

Víno a romantika si vykračují ruku v ruce

Valtické sklepy jsou spletitým labyrintem historických vinných sklípků ze 13. století na ploše 800 m. Jsou pod správou Lednicko – Valtického areálu a čeká vás krom ochutnávky vín i vinařská turistika. Rozhodnete-li se pro Lednici, využijte slevy na vinařské pobyty a projděte si jedno z nejromantičtějších měst u nás v republice.


Category : Cestování

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.