Čtvrtek, Červen 4th, 2015 - by

Příjemná dovolená strávená v klidu na překrásných plážích Turecka? To je dovolená na Turecké riviéře v letovisku Alanya rozkládajícím se nedaleko rušné Antalye a na rozdíl od tohoto letoviska nabízí svým návštěvníkům příjemnou, intimní atmosféru, pláže, které nejsou přeplněny davy turistů a průzračně čisté moře lákající k nejrůznějším vodním sportům, jako je například plavání, vodní lyžování a v některých místech také surfing.

Dovolená v Alanyi je ideální volbou, plánujete- li dovolenou s rodinou. Zdejší hotely jsou vybaveny dětskými hřišti i bazény, stejně jako nejrůznějšími kulturními programy a výlety, s nimiž poznáte tureckou kulturu, památky i přírodní zajímavosti. Láká- li vás dovolená v Alanyi, pak neváhejte a vyberte si z nabídky zájezdů cestovní agentury New Travel.cz, která pro vás připravila přehledný výběr zájezdů do Turecka, z nabídek renomovaných českých cestovních agentur.

Letovisko Alanya

Po příjezdu do Alanye vás jistě na první pohled okouzlí zdejší pláže a nádherné pobřeží linoucí se, kam až oko dohlédne. Avšak malebné pobřeží není jediným klenotem tohoto letoviska. Vydáte- li se prozkoumat město, pak narazíte na zříceninu staré pevnosti, která vévodí skalnímu útesů tyčícímu se vysoko nad mořem, malé kavárny, restaurace, v nichž se připravují místní speciality i bary.

Kleopatřina pláž

Přestože je město velmi zajímavým místem, vaše první kroky jistě povedou na nejkrásnější pláž Alanye, která nese název po egyptské královně Kleopatře. Kleopatřina pláž se pyšní zlatým pískem, který byl podle pověsti dovezen až z povodí Nilu, azurovým mořem a velmi příjemnou atmosférou, která vám umožní klidně a spokojeně relaxovat. Zárukou kvality Kleopatřiny pláže je také fakt, že získala ocenění Modrá vlajka. Kleopatřina pláž je nejen skvělým místem pro odpočinek, ale můžete si zde užívat také celou řadu vodních sportů. Mezi nejoblíbenější patří například surfing, vodní lyžování a šnorcholování, při němž můžete nerušeně pozorovat krásy zdejších křišťálových mořských hlubin.


Category : Cestování

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.