Sobota, Červenec 4th, 2015 - by

Naplánovat letní dovolenou u moře není vždy snadný úkol. Orientovat se v záplavě nabídek, zemí a lokalit není vždy snadný úkol a už vůbec ne vybrat, které místo bude nejlepší pro spokojenou dovolenou přesně dle vašich představ. Pokud si chcete dopřát trochu netradiční dovolenou, pak byste měli zaměřit svou pozornost na dovolenou v Turecku, které je mezi turisty stále oblíbenější.

Dovolená bez starostí

Turecko v minulosti nepatřilo mezi nejvyhledávanější dovolenkové destinace českých turistů. V posledních letech ovšem stále více Čechů přichází na chuť této rozmanité a velmi krásné zemi. Jednou z velkých předností Turecka je kvalita a komfort zdejších hotelů. Nemusíte se ubytovat právě v pětihvězdičkovém hotelu, aby se vám dostalo kvalitních služeb. Oproti jiným zemím je dominantou tureckých hotelů opravdu pestrá a bohatá nabídka jídel.

Zvolíte-li tedy all inclusive dovolenou v Turecku, můžete se těšit na hromady chutného jídla, různé druhy dezertů, saláty, ovoce a samozřejmě také na oblíbené drinky a míchané nápoje, které vám místní barmani připraví i na pláži. Hledáte-li tedy letní dovolenou, kde budete moci relaxovat, bavit se sportovat bez jakýchkoliv starostí, rozhodně vyzkoušejte dovolenou v Turecku – nebudete litovat!

Egejské nebo Středozemní moře?

Turecko je poměrně velkou zemí, která se pyšní hned několika geografickými zajímavostmi. Tou první je, že se nachází zároveň na dvou kontinentech – v Evropě a v Asii. Druhou je pak fakt, že jeho pobřeží omývají hned čtyři moře – Černé, Marmarské, Egejské a Středozemní. Přičemž turistická letoviska naleznete podél Egejského (Egejská riviéra) a Středozemního moře (Turecká riviéra).

Obě tyto riviéry disponují celou řadou kvalitních turistických letovisek (Egejská riviéra jich nabízí více), ale každá je trochu jiná, co se týče krajiny. Na Egejské riviéře si budete připadat téměř jako v Evropě, zatímco Turecká riviéra vás zavede do světa Blízkého východu. Záleží tedy na vás, čemu dáváte přednost.


Category : Cestování

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.