Čtvrtek, Červenec 30th, 2015 - by

Máte rádi klidné dovolené na krásných písčitých a oblázkových plážích? Jeďte na ostrov Murter v Chorvatsku. Ostrov Murter se nachází jen pár metrů od pevniny mezi městy Zadar a Split a je tím pravým místem pro vaši dovolenou. Díky dobré dostupnosti a krásným plážím se ostrov stal velmi vyhledávaným mezi českými i zahraničními turisty. Pokud i vy toužíte po nádherné dovolené v Chorvatsku, určitě se podívejte na stránky slevových portálů. Slevy na pobyty u moře mohou váš sen o kvalitní dovolené na Jadranu proměnit ve skutečnost.

Ostrov s nádhernou přírodou a průzračně čistým mořem

Hlavní důvod, proč se ostrov Murter stal oblíbeným letoviskem, je ten, že na ostrově najdeme vše, po čem na naší dovolené toužíme. Nachází se zde velké pláže s širokou nabídkou služeb, ale i spousta malých romantických zátok s malými plážemi, kde můžeme nikým a ničím nerušeni odpočívat. Další věc, která dělá z ostrova Murter nádherné místo pro dovolenou, je malebná příroda. Většina ostrova je totiž pokrytá stromy a další zelení. Na ostrově proto nalezneme mnoho pěších i cyklistických tras, které se proplétají mezi starými olivovníky a fíkovníky a které nás zavedou na mnoho úchvatných vyhlídek. Ostrov je obklopen čistým průzračným Murterským mořem a dělí se na čtyři části – Murter, Jezera, Tisno a Betina.

Výlety za poznáním

Pokud máte na své dovolené rádi výlety za dalším poznáním, určitě byste si neměli nechat ujít výlety do národních parků v okolí ostrova. Při těchto celodenních výletech lodí do NP Kornati a Krka na vás čeká malebná příroda plná jezírek, vodopádů a dalších úžasných scenérií, které vytvořila sama příroda. Výlet je rovněž spojen i s grilováním na lodi, při kterém ochutnáte místní ryby i další vyhlášené chorvatské speciality.

Krásný výlet je i do městečka Murter, které se nachází na severu ostrova. Město je plné malých útulných uliček, kde nalezneme stylové bary, kavárny i restaurace. Dále můžeme ve městě vyzkoušet i nejrůznější vodní aktivity jako jsou například jachting, potápění nebo rybolov. Objevte příjemné a hezké místo pro váš pobyt u moře i vy a jeďte na ostrov Murter. Překvapí vás, kolik krásných věcí v sobě tento malý ostrov v Chorvatsku ukrývá. Prohlédněte si aktuální slevy na zájezdy k moři a užijte si krásnou dovolenou u moře.


Category : Cestování

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.