Patří poznávání cizích zemí a více času stráveného na cestách k vašim letošním novoročním předsevzetím? Chtěli byste tento rok někam vyrazit a marně si lámete hlavu, kam že by to mělo být? A nebo máte víc tipů a jen se nedokážete rozhodnout? Poradíme vám, jak vybrat. Letecká společnost British Airways jako každoročně vydává žebříček deseti nejlepších destinací pro tento rok. Mezi místy, která byste letos neměli minout, nechybí tradičně New York, ale také New Orleans nebo Hong Kong. Navíc, v žebříčku jsou také místa, kde se v nadcházejících chladných měsících pěkně zahřejete. Prvních pět měst vám představíme trochu blíže.

Rio de Janeiro

Loňské Olympijské hry udělaly své. Po jejím skončení se Rio stalo jednou z nejatraktivnějších turistických destinací roku 2016 a podobnému zájmu se bude těšit i letos. Vždyž jde o jedno z nejkrásnějších měst světa, disponující neuvěřitelným přírodním bohatstvím. Město leží na pobřeží Atlantického oceánu v zálivu Guanabara a rozkládá se kolem dvou dominant: hory Corcovado se slavnou sochou Krista a horou Homole cukru. Turisté do Ria míří za úchvatnými a slavnými plážemi jako Copacabana, Ipanema nebo Leblon. V únoru se zde odehrává nejslavnější a největší pouliční karneval na světě, na kterém se každý rok představí nejlepší školy samby z celé Brazílie. Kromě dlouhých nadpozemských pláží může Rio nabídnout také spoustu kulinárních zážitků, strhující noční život, ale také nezávislé umění či výlety do přírody. Do Rio de Janeira se dostanete s leteckou společností British Airways. Zpáteční letenku pořídíte od 17.545 Kč.

Hong Kong

Toužíte po netradičních zážitcích a poznávání kultury, která je skutečně jiná? Pak je pro vás čínský Hong Kong tou nejlepší volbou. Jedná se o jedno z nejvíce fascinujících a zároveň nejbezpečnějších měst světa. Právě zde nejvíc vyniká spojení tradičního čínského orientu a západního finančního světa. Je tady kousek něčeho pro všechny. Kulinární cestovatelé zde ochutnají zřejmě ta nejlepší a nejchutnější jídla na světě. Mluvíme především o tzv. street food kuchyni, kterou nejlépe ochutnáte na trzích v Mong Kok. Nakoupit můžete buď v jednom z luxusních nákupních domů v Tsim Sha Tsui a nebo stylově na nočních trzích ve čtvrti Kowloon. Za přírodou vyrazte do Hong Kong Wetland Park a za zábavou do zdejšího Disneylandu. A rozhodně nezapomeňte na projížďku lodí po hongkongském zálivu. Do Hong Kongu se dostanete nejlépe s jedním přestupem v Londýně s leteckou společností British Airways, která sem létá největším dopravním letadlem světa Airbus A380. Zpáteční letenku seženete už od neuvěřitelných 13.245 Kč.

Washington

Třetí nejatraktivnější destinací roku 2017 je přímo hlavní město Spojených států amerických, na které turisté často zapomínají. Dlužno říci, že zcela neoprávněně. Americká metropole ležící na řece Potomac má totiž svébytnou evropsku atmosféru a kromě ní také spoustu dalšího, co nabídnout. Pozornost světa se na Washington letos soustředí hned v lednu, kdy proběhne inaugurace nově zvoleného amerického prezidenta. Vy se sem však vypravte až v dubnu, kdy město provoní a do růžovo-bílé barvy zahalí nádherné kvetoucí třešně.

Také počasí bude mnohem příznivější a vy si tak pohodlně budete moci prohlédnout například tzv. National Mall se všemi slavnými washingtonskými památníky, Arlingtonský hřbitov, Smithonian Institute s mnoha úchvatnými muzei, z nichž většina je otevřena zdarma či krásné a místy ospalé město Georgetown s úžasnou venkovskou atmosférou. Zpáteční letenku do Washingtonu seženete s British Airways za cenu od 14.830 Kč. Právě největší britská letecká společnost nasazuje na linku do Washingtonu nejmodernější a největší dopravní letadlo světa Airbus A380. Tak neváhejte, velkých zážitkem pro vás bude už samotná cesta.

Johannesburg

Největší jihoafrické město se dostalo na seznam nejžádanějších destinací roku 2017 díky své proměně a celkové revitalizaci. I bez ohledu na tento fakt se sem však vyplatí zaletět a to z mnoha důvodů. Tím hlavním je zcela jednoznačně safari! Jedno z nejzajímavějších a nejhezčích je Mziki Safari, ležící pouhých 90 minut jízdy autem. Místo nabízí nejen atraktivní přírodu a divoká zvířata, ale také zajímavou nabídku nejkvalitnějších vín od místních vinařů. Po návratu zpět do města budete mít možná chuť na menší nákupy. Zastavte se například na sobotních trzích ve čtvrti Braamfontein, kde sežente místní originální kousky: starožitnosti, ručně vyráběné šperky, stylové oděvy, umění či suvenýry. Také se zde dobře najíte a to díky stánkům s kuchyní z celého světa. Odpoledne zde můžete navštívit jeden ze zdejších stylových barů, nasát zdejší afmosféru a uměleckou scénu. Nenechte si tedy ujít návštěvu Jihoafrické republiky, kde naleznete okouzlující přírodu, historickou tradici i moderní svět plný zábavy. Do Johannesburgu se dostanete s jedním přestupem v Londýně s leteckou společností British Ariways. Zpáteční letenku pořídite od 16.084 Kč.

New Orleans

Novým žhavým želízkem na cestovatelském poli se stalo letos New Orleans. Zatímco ostatní velká americká města jako New York, Boston či Los Angeles už známe, New Orleans může nabídnout něco naprosto jiného a jedinečného. Místní nezaměnitelnou atmosféru a etnickou kulturu symbolizovanou hlavně hudbou! Město pořádá ročně téměř pět desítek mezinárodních festivalů, přičemž tím nejslavnějším je slavný a barevný Mardi Gras na konci února. Kdyby vás hudební umění přeci jen unavilo, zajděte si odpočinout do Francouzské čtvrti, kde se pokocháte úchvatnou koloniální architekturou tak typickou pro toto město. Avšak ani tady úplně neuniknete jižanským rytmům, které znějí z každého rohu.

Do New Orleans se dostanete z Evropy od 26. března přímou leteckou linkou British Airways z Londýna. Pokud letíte z Prahy, přestoupíte si jen jednou na hlavním londýnském letišti Heathrow. Zpáteční letenky pořídíte od 17.127 Kč.

 

 


Category : Nezařazené

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.