Čtvrtek, Prosinec 30th, 2010 - by

Knihy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Listování v knihách je velmi oblíbenou zálibou i u dětí, kteří ještě neumí dokonale číst. K jejich spokojenosti jim stačí pouze listování, prohlížení obrázků a snaha přečíst alespoň pár základních slovíček. Tímto si musel projít každý z nás. Jakmile člověk trochu dospěje, určitě se však zaměřuje na velice odlišnou literaturu než děti.

Knihy pro dospělé jsou takové knihy, ke kterým by samozřejmě neměli mít přístup děti. Po obsahové stránce mohou být velice komplikované, psychologické, mnohdy i drastické. Řeknete si, že v dnešní době se děti dívají na brutální filmy plné krve, vraždění a týrání, popřípadě hrají stejně morbidní a krvelačné počítačové hry. To jest pravda, dnešní mládež věnuje přemnoho času nad vražděním svým protihráčů, určitě jim to na zdraví a psychice nepřidá. U knih je to však trochu jiné.

Díváte-li se na film, je to pořád jenom film, ztvárněný herci a upravený speciálními triky. Výsledná podoba ač sebevíce krvelačného filmu je vám poskytnuta napřímo. Rozečtete-li se však do knihy, máte možnosti neomezené fantazie. Při sledování filmu jste tedy velkým způsobem ovlivněni a omezeni. Začtete-li se do knihy pro dospělé, všechny obsažené prvky a scény si můžete do nejmenšího detailu vybavit a představit si sebe sama jako hlavního hrdinu.

Nejedná se tak pouze o hororové knihy pro dospělé, ale také o psychologické romány, které, ačkoliv nebývají zdaleka tak brutální a morbidní jako horory, často mohou na čtenáře zapůsobit mnohem více.

Na našem serveru naleznete recenze těch nejlepších knih pro dospělé, které rozhodně nepatří do rukou vašim ratolestem. Začtěte se do poutavých příběhů plné psychologických myšlenek, depresivními úvahami a strašidelnou atmosférou.

Literatura on-line.cz


Category : Obecně

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.