Linoleum aj iné podlahy pokladá Podlahárstvo Senica

Linoleum (táto veľmi kvalitná a tradičná podlahová krytina) vo veľkej miere nepadla, najskôr predovšetkým kvôli cene, slovenským zákazníkom do oka. V cenovej hladine medzi 36 až 44 Eu/m2 si možno zaobstarať drevenú podlahu. Lenže v niektorých prípadoch má linoleum lepšie úžitkové vlastnosti ako drevo a iné materiály používané na podlahy. Ak váhate, všetky výhody linolea vám objasní skúsení podlahári z Podlahárstvo Senica. Títo zruční profesionáli pokladajú všetky podlahy v Senici a v Trnavskom kraji.

 

Linoleum – podlaha bez škár

Linoleum má oproti drevu jednu nespornú výhodu. Možno z neho vytvoriť jednoliatu kompaktnú plochu bez škár, čo ocenia nielen alergici, ale hlavne gazdinky, majitelia domácich maznáčikov (predovšetkým psov a mačiek) a tiež tí, ktorým vadí pohľad na rozostupujúce sa škáry medzi parketami, lamelami alebo palubovkami.

Linoleum je vo svojej podstate drevená podlaha. Ide o zmes drevitej múčky, borovicové živice a ľanového oleja.

 

Podlahy z linolea

Linoleum je 100% recyklovateľný materiál, vydržia extrémne namáhanie, a to znamená dlhú životnosť podlahy. Linoleum je antistatické, baktérie si na ňom rozhodne nesmlsnú a odolá aj žiaru zapálené cigarety. S dvojmilimetrovou vrstvou korku výborne tlmí došľap aj vyšších váhových kategórií. Veľkým kladom linolea je jeho jednoduchá údržba. Vďaka kvalitným povrchovým úpravám odpadá namáhavé pastovanie, postačí ho pravidelne vytierať alebo vysávať.

 

Kladenie podláh v Senici

Pri pokládke linolea dokážu zruční podlahári z Podlahárstvo Senica vytvoriť na podlahe rôzne šachovnice alebo ornamenty. Na zváranie škár linolea možno používať jednofarebné aj viacfarebné zváracie šnúry, ktoré na podlahe nerozoznáte. Napríklad Marmoleum Click je linoleum na HDF doske s korkovou vrstvou. Podlahu možno zostaviť podobne ako laminátové lamely. Panely do seba „zacvakávají“ bez lepenia, podlaha je hneď pripravená na používanie. Pri výbere, nákupe i pokládke sú vám k dispozícii Podlahári Senica.


Category : Obecně

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.