Zajímavé vytápění celých horšovskotýnských domů

Spoustu lidí dnes zajímá, jak levně a zároveň efektivně vytopit svou horšovskotýnskou nemovitost. Tato otázka je především určená pro zkušené krbaře z Horšovského Týna, kteří vám se správným výběrem krbu rádi poradí. Krby jsou velmi oblíbené nejen pro vytápění celých objektů, ale také proto, že dokáží navodit nezapomenutelnou atmosféru a dodají jedinečnou charakteristiku vašemu interiéru. Pořídit krb si může každý, kdo má přístup ke komínu a má touhu zpříjemnit si bydlení. Krbaři ze západočeské firmy Krby Horšovský Týn pomohou zrealizovat váš sen a ještě ho zdokonalí. Na trhu je nespočet variant krbů a pokud toužíte po vlastním návrhu, není to pro horšovskotýnské krbaře žádný problém.

Krby s výměníkem jsou vhodné pro celoplošné vytápění

Pokud jste se rozhodli vytápět celý váš horšovskotýnský dům či objekt krbem, není to pro zkušené krbaře žádný problém. Stačí do této stavby zakomponovat výměník tepla. Výměník tepla má za úkol předávat teplo z topeniště do vzduchu (teplovzdušné krby) nebo do vody (teplovodní krby). V dnešní době jako výměník funguje krbová vložka, která může být nejrůznějších konstrukcí, z nejrůznějšího materiálu, nebo funkčnosti. Krby s výměníkem jsou natolik složitými stavbami, že je lepší ji přenechat horšovskotýnským odborníkům, kteří mají letité zkušenosti a uplatní tak své znalosti.

Druhy výměníků

Výměníky tepla slouží všem západočeským spotřebitelům dobře a spolehlivě tehdy, pokud jsou dobře zvolené a zakomponované do stavby. Zkušení řemeslníci z horšovskotýnského krbařství zohledni všechny faktory při výběru a doporučí ten nejvhodnější pro vás. Krby s výměníkem dělíme na teplovzdušné krby a teplovodní krby. Jeden druh kamen se ale používá nejčastěji a to krbová kamna, která se dají pořídit v nejrůznějších variantách provedení. Jejich oblíbenost vyplívá z toho, že jejich účinnost vytápění je velká, rychlá a úspora peněz z topení vysoká. Krbová kamna jsou také jednoduchá na instalaci a jsou nenáročné na prostor.

Teplovodní krby

Teplovodní krby mohou trvale nebo ojediněle vytápět objekt a také mohou ohřívat vodu. Výhodou tohoto systému je, že se mohou napojit na současný topný řád, tím ušetříte na dalších nákladech. Teplovodní krby jsou efektivní a levné.

Teplovzdušné krby

Teplovzdušné krby – ohřátý vzduch cirkuluje po celé místnosti a výhodou je že nepotřebuje žádná otopná tělesa, která by mohla v zimě zamrznout. Proto se teplovzdušné krby hodí do méně obydlených objektů.

Co má nabízet kvalitní horšovskotýnské krbařství?

V Plzeňském kraji působí mnoho horšovskotýnských firem, které nabízí služby v oboru krbařství. Proto není jednoduché si správně zvolit tu správnou firmu. Krby jsou náročnou stavbou, která by měla splňovat nejen české normy ale i celosvětové standardy. Co má taková horšovskotýnská firma vlastně nabízet za služby? Ve kvalitním západočeském krbařství by měli:

 • Poradit zákazníkovi se správným umístěním krbu
 • Když to není novostavba, tak uzpůsobit komín potřebnému výkonu na výhřev objektu
 • Provést revizi komínu způsobilými horšovskotýnskými kominíky
 • Pomoct zákazníkovi s výběrem krbu s výměníkem
 • Vypracovat projekt, v dnešní době jsou oblíbené vizuální neboli 3D
 • S tímto návrhem vyřídit stavební povolení, bez kterého stavba nemůže proběhnout
 • Sehnat všechny komponenty na stavbu krbu, dovést na místo a složit materiál
 • Provést výstavbu krbu s výměníkem dle instrukcí a návrhu
 • Odzkoušet krb tlakovou zkouškou dle platných norem
 • Zařídit zkolaudování krbu pověřenými lidmi.
 • Všechny tyto body by měli být standardem, které by mělo každé horšovskotýnské krbařství nabízet, ale není tomu tak. Vyskytují se i tací, kteří chtějí získat pouze peníze a na potřebách zákazníka jim nezáleží. Proto se obraťte na zkušené krbaře z firmy Krby Horšovský Týn, kteří vaši důvěru nezklamou.

  Krby Horšovský Týn z Plzeňského kraje

  Firma Krby Horšovský Týn své služby v Horšovském Týně nabízí už mnoho let a zaručují se za úspěch, který vás nemine, pokud se na ně obrátíte. Krby Horšovský Týn nabízí veškeré služby spojené s krby v Plzeňském kraji a splňují všechny předešlé body. Zkušení krbaři za své služby chtějí přiměřenou cenu, která vám bude příjemná. Krby staví dle platných norem pro ČR a nadále se zdokonalují a osvojují si techniky zahraničních kolegů.

  Krby Horšovský Týn nabízí slušné jednání, kvalitní práci a příjemný pocit z krbu za přijatelnou sumu.


  Category : Služby

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.