Úterý, Duben 10th, 2012 - by

V České republice se na aukcích známek vydraží zboží za několik milionů korun, na světě jsou to miliony eur nebo dolarů. Horentní sumy za ně utrácejí sběratelé, prodejci i investoři. I když v České republice v posledních letech počty filatelistů klesají, neznamená to, že hodnota sběratelství klesla.

Nejdražší známka v České republice je původně rakouská známka vytištěná na žilkovaném papíru, ale s přetiskem Pošta československá 1919. Ta byla poprvé vystavována v roce 2008 na výstavě Sběratel, Praha Letňany. Známka nebyla prodána ani za jeden milión amerických dolarů. To jenom potvrzuje, že filatelie je i o dobrých penězích. Dobré známky můžete zakoupit na internetu, v aukcích a dají se samozřejmě sehnat i na filatelistických aukcích.

V České republice fungují tři velké aukční společnosti, v jejich dražbách lidé neváhali utratit částky se šesti nulami. A to jsou jen vyvolávací cena. Loni na podzim celková částka za všechny vydražené známky přesáhla deset milionů.

Naše firma PeVinx, s.r.o ( Filatelie-Numizmatika ) se zaměřila na filatelisty nejvyhledávanější položky v České republice, tj. na oblast Československa I, Československa II, Protektorátu, Slovenského štátu,  České republiky a Slovenska. Na našich internetových stránkách naleznete širokou nabídku z této oblasti filatelie. Známky je možné doručit pomocí České pošty nebo si je můžete vyzvednout v naší pražské kamenné prodejně – podívejte se na naše dodací podmínky.


Category : Zábava

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.